PRAVIDLÁ

A H L

 

 

Amatérska Hokejová Liga, mesta Zlaté Moravce je organizovaná Hokejovým klubom HC Zlaté Moravce. Súťaž sa uskutoční  v sezóne 2011/2012 na zimnom štadióne v Zlatých Moravciach.

Podmienky súťaže AHL Zlaté Moravce:

Mužstvo:

Vyplnenie a odovzdanie prihlášky.

Jednotná sada očíslovaných dresov.

Minimálny počet hráčov 10+1 na stretnutie.

Uhradenie vinkulácie vo výške 100,-Eur pred začiatkom súťaže, do 3.12.2011.

Hráč:

Minimálny vek 16 rokov.

Kompletná hráčska a brankárska výstroj.

Vedúci mužstva:

Mužstvo si určí vedúceho.

Vedúci mužstva je kontaktná osoba pre styk s organizátormi, pred každým stretnutím odovzdáva súpisku hráčov s menami a číslami, v priestoroch časomiery, spolu so sumou 60,-Eur za stretnutie. Pred začiatkom súťaže sa uskutoční stretnutie všetkých vedúcich mužstiev s organizátormi.

 

Finančné náležitosti:

Pred začiatkom súťaže sa uhrádza vinkulácia vo výške 100,-Eur za každé mužstvo, ktorá bude vrátená po skončení súťaže. Vinkulácia nebude vrátená v nasledovných prípadoch:

  1. Mužstvo neodohrá všetky zápasy bez včasného nahlásenia zmeny
  2. Príde k úmyselnému zraneniu hráča
  3. Za napadnutie hráča
  4. Za napadnutie rozhodcu

Za každé odohraté stretnutie sa platí poplatok, ktorý zahŕňa nasledovné položky:

  1. Organizačný poplatok
  2. Časomiera
  3. Dvojica rozhodcov
  4. Zdravotná služba
  5. Usporiadateľská služba

Suma za stretnutie sa uhrádza pred začiatkom každého zápasu a je v hodnote 60,-Eur za každé mužstvo v priestoroch časomiery.

Reglement súťaže:

Každé stretnutie sa hrá podľa aktuálnych pravidiel ľadového hokeja schválených SZĽH. Uplatňujú sa dve výnimky a to nasledovné:

1.)  Stretnutie sa hrá 3 x 15 minút čistého času.

2.) Hra na telo je ZAKÁZANÁ. Súboj o puk sa môže uskutočniť len v činnosti hokejka – hokejka v rámci platných pravidiel. Ak vznikne fyzický kontakt blokovaním hráča – hra sa neprerušuje (netrestá). Každé porušenie platných pravidiel sa trestá vylúčením podľa platných pravidiel ľadového hokeja.

Súťaže sa zúčastňuje 7 mužstiev, ktoré odohrajú súťaž v jednokolovom hracom systéme, kedy každé mužstvo odohrá 6 stretnutí (systém každý s každým).

Systém bodovania je nasledovný: za víťazstvo sa víťaznému mužstvu prideľujú 3 body, za remízu sa obom súperom prideľuje po jednom bode. Pri rovnosti bodov dvoch mužstiev sa poradie určuje podľa výsledkov vo vzájomnom stretnutí. Pri remíze vo vzájomnom stretnutí je poradie určené lepším gólovým skóre.

Pred začiatkom súťaže vedúci družstiev odovzdá organizátorovi súpisku družstva, v ktorej budú uvedené nasledovné údaje: Meno a priezvisko, dátum narodenia. Maximálny počet hráčov na súpiske je 30. Nie je prípustné, aby bol jeden hráč zapísaný na viacerých súpiskách. Súpisku je možné dopĺňať v priebehu súťaže. Zmenu je nutné poslať organizátorovi na odsúhlasenie minimálne 3 dni pred odohratím zápasu na adresu vybor@hczm.sk. Výnimku mimo registrácie má brankár, ktorého meno sa na súpiske neuvádza.

Hracími dňami sú  sobota a nedeľa. Hrací čas 16:00 – 17:30. Hracie dni budú pridelené podľa rozlosovania.

V prípade nemožnosti nastúpiť na zápas v stanovenom termíne, je toto nutné komunikovať s usporiadateľom súťaže, minimálne 3 dni pred termínom stretnutia. V opačnom prípade má  usporiadateľ nárok na vylúčenie mužstva zo súťaže, bez možnosti vrátenia vinkulácie.

Disciplinárne konanie voči mužstvu, ktoré porušilo pravidlá súťaže vykonáva Výbor HC Zlaté Moravce za účasti vedúcich družstiev zúčastnených strán.

Kontakty:

Michal Varga             tel:   +421 907 748308

Branislav Bartek       tel:   +421 905 309404                              email:   pripravka@hczm.sk

Ing. Marian Pánik      tel:   +421 915 722052                              email:   vybor@hczm.sk

Informácie na:    www.hczm.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.